ورود کاربران

بستن
*
*

ثبت نام در سایت

بستن
جزئیات اکانت
*
*
قدرت پسورد
جزئیات صفحه ی پروفایل
Upload a profile picture
شبکه های اجتماعی

احسن الحدیث مصداق بارز اطاعت از رهبر معظم انقلاب درباره استفاده از اینترنت و تکنولوژی هاى جدید ارتباطاتى برای دین

استفاده از اینترنت و تکنولوژی هاى جدید ارتباطاتى برای دین

مقام معظم رهبری در دیدار روحانیون استان سمنان مورخ ۸۵/۸/۱۷ و روحانیون استان کرمان مورخ   ۸۴/۲/۱۱ نیز در مورد وظیفه و نقش روحانیت و حوزه علمیه در برابر تکنولوژی های جدید ارتباطی می فرمایند: “وظیفه ما چیست؟ اولین وظیفه ما این است که این نقش روحانیت اصیل را جدى بگیریم. من بارها گفته ام که با همه این وسایل ارتباط جمعى اى که وجود دارد البته روحانیت باید از همه این وسایل ارتباط جمعى استفاده کند. از اینترنت و تکنولوژی هاى جدید ارتباطاتى باید همه روحانیت براى دین استفاده کند. همچنانى که از رادیو و تلویزیون و بقیه چیزها استفاده مى کند در عین حال، مسجد، جلسه مذهبى، نشستن روبه روى مردم، دهان به دهان و نفس به نفس با مردم حرف زدن، یک نقش بی بدیل دارد و هیچ چیزى جاى این را نمى گیرد و این هم مال شماست”.

 

همچنین مقام معظم رهبری فضای مجازی را یک کارزار فکری و سودمند برمی‌شمرند. ایشان در تاریخ ۱۳۹۱/۷/۱۹ می فرمایند: “ابزارهای تسهیل کننده، مثل رایانه ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، می توانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمی شناسید، برسانید؛ این فرصت فوق العاده‌ای است؛ مبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده هایی کردید؟”

 

در این راستا و به منظور تحقق بخشیدن به مطالبات رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی؛

طرح ملی احسن الحدیث، با خلاقیتی بجا و هنرمندانه در این فضا، به همت موسسه دارالتحفیظ الهادی (علیه السلام ) که متشکل از طلاب برجسته و خلاق و جمعی از قرآن پژوهان باتجربه در زمینه قرآنی که همگی حافظ کل قرآن کریم هستند کار خود را از دو سال پیش آغاز کرده است‌.

طرح ملی احسن الحدیث , طرحی ۱۲ ترمی که در ترم های سه ماهه برگزار می شود و فقط یکبار در سال و طی فراخوان اقدام به جذب مخاطب می نماید.

کلاس های مجازی این طرح در فضای پیام رسان گپ و به مدت یک ساعت و ده دقیقه در سه بخش(مکالمه قرآنی ـ مفاهیم کاربردی ـ تصویرآیه ) می‌باشد و به علت ماهیت مجازی آن، محدودیت جغرافیایی مخاطب ندارد، و حفاظ داوطلب باید حداقل حافظ ۱۵ جز قرآن باشند.

در این طرح قرآن پژوه طی سه سال به این میزان از آمادگی می رسد که می تواند در جامعه با زبان قرآن تکلم کند.

پاسخی بگذارید